JAK WYGLĄDA NASZ DZIEŃ
Wyzwania to nasza specjalność!
Godzina 8 do 9
Dzieci mają czas na swobodną zabawę, rozmowy, czy po prostu poranną drzemkę:)
Jest to także moment na wspólne zaplanowanie dnia.
Godzina 9 do 12:30
Czas zajęć obowiązkowych. W ramach tych zajęć realizowana jest tzw. podstawa programowa. Rozkład zajęć i czas trwania lekcji, przerwy określa nauczyciel, w zależności od potrzeb klasy. W tych godzinach jest też czas na śniadanie.
Godzina 12:30 do 13:30
Czas wolny i obiad.
Godzina 13:30 do 14:30
Zajęcia rozwojowe wynikające z koncepcji CA.
Są to m.in. filozofia, język migowy, pokazy artystyczne, warsztaty etc ( część opisów - zobacz poniżej)
Godzina 14:30 do.......
Zajęcia nieobowiązkowe oraz czas kreatywnej nudy dla dzieci, które jeszcze pozostają w szkole.
Dzieci uczą się interdyscyplinarnie i kontekstowo. Dzięki temu rozumieją w jaki sposób wiedza z różnych obszarów łączy się i jak ją można wykorzystywać. Każdy uczy się inaczej i potrzebuje innych metod, narzędzi, inspiracji i wsparcia.
GRYWALIZACJA (gamifikacja).
Zastosowanie mechanizmów z gier pozwala na zindywidualizowanie procesu uczenia poprzez dochodzenie do celu różnymi ścieżkami wybieranymi indywidualnie przez ucznia zgodnie z jego poziomem wiedzy, zainteresowaniami, talentem, chęcią rozwoju. Program został zamieniony w grę, z fabułą w której dzieciom w zdobywaniu doświadczenia i wiedzy towarzyszy Królowa Wiedza Ogromna, niestety nieco przeszkadza Leniwus Nieukus:-)
Zamiana nauki w grę :
- daje możliwość wyboru
- daje dziecku szansę podejmowania kolejnych prób
- uczy współpracy
- stymuluje do myślenia logicznego i strategicznego
- brak ocen, dzieci osiągają wyniki adekwatne do indywidualnych możliwości
FILOZOFIA - to cykl warsztatów, które uczą pytać, definiować, dociekać, zastanawiać się, dążyć i drążyć, dyskutować , mieć własne zdanie, szanować zdanie innych.
JĘZYK MIGOWY - ten język 3D rozwija: wyobraźnię przestrzenną, zdolności manualne, logiczne myślenie, koordynację wzrokowo-ruchową. Uczy świadomości swojego ciała, uspokaja, łagodzi stres,
jest wspaniałą zabawą.
POKAZY EDUKACYJNO-ARTYSTYCZNE - to comiesięczne prezentacje, dzięki którym uczniowie mają możliwość poznania artystów prezentujących różne dziedziny sztuki.
Ogromną wartością tych spotkań jest możliwość aktywnego uczestnictwa w części warsztatowej.
ROCZNE PROJEKTY ARTYSTYCZNE- w klasach I-IV uczniowie realizują projekty, które pozwolą im na poznanie i spróbowanie swoich możliwości w różnych dziedzinach. W V klasie zadecydują o swojej "specjalizacji" wybierając te obszary, które najbardziej im odpowiadają. Efektem tych corocznych projektów będą: wystawy, pokazy, koncerty, prezentacje, przedstawienia etc.